02.10.2019

Na początku września br. odbyło się uroczyste wydanie sześciu podwozi DAF XF dla firmy VIVE Group. Wśród przekazywanych pojazdów znalazł się 8000. samochód DAF sprzedany przez Grupę Wanicki. Grupa Wanicki - dealer marki DAF - aktywnie uczestniczy w budowaniu rynku samochodów ciężarowych od 1999 roku. Dzięki zaufaniu klientów marka DAF jest najczęściej wybieraną marką pojazdów ciężarowych w Polsce.

Ośmiotysięczna ciężarówka wydana przez Firmę Wanicki dla dla VIVE Group to najnowsza wersja DAF XF Pure Excellence charakteryzująca się niskim zużyciem paliwa oraz niezawodnością w trasie. Model przygotowany dla firmy Vive jednego z największych partnerów Grupy Wanicki to 3-osiowe podwozie DAD XF 480 FAR z komfortową kabiną Space Cab, przeznaczone do transportu kontenerów BDF. Samochody zostały wyposażone m.in. w ekonomiczne niezawodne jednostki napędowe o mocy 480 KM, wydajne zautomatyzowane skrzynie biegów TraXon oraz bardzo pojemne zbiorniki paliwa (mieszczące 1200 litrów paliwa). To co również wyróżnia markę DAF, na tle konkurencji, to możliwość zabudowy podwozi kontenerem wymiennym o wysokości wewnętrznej, aż 3 metry!

Rekordowy wynik sprzedaży w 2018 roku – 1300 sztuk oraz uzyskanie 1 oraz 3 miejsca w konkursie na Dealera Roku DAF napawa nas dumą oraz motywuje do pracy, do osiągania kolejnych sukcesów. 8000 DAF, jest dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na okrągła liczbę i dwudziestolecie owocnej współpracy z marką, ale też fakt, iż 8000 wydany przez nas pojazd trafił w ręce wyjątkowego klienta - mówi Michał Wanicki Dyrektor Handlowy WANICKI Group.

VIVE Group od 27 lat zajmuje się recyclingiem odzieży używanej, jako działalnością podstawową. Dynamiczny rozwój firmy i branży zadecydował o konieczności rozwoju własnych rozwiązań transportu i logistyki. System budowany jest w oparciu o wykorzystanie kontenerów BDF i pojazdów do ich przewozu. Niezmiennie jest to marka DAF. Obecnie oprócz zaopatrzenia własnego zakładu produkcyjnego w surowiec, VIVE Group świadczy usługi transportowe i logistyczne dla klientów zewnętrznych. Firma posiada w swojej flocie 750 nadwozi wymiennych i 85 zestawów BDF, z czego 83 to podwozia DAF.

- W nowej inwestycji Grupy VIVE, jakim jest Centrum Logistyczne w Kielcach, usługa transportu oraz magazynowania jest realizowana przy pomocy nadwozi BDF, jako krótkoterminowych buforów zaopatrzenia dystrybucji czy produkcji. Do sprawnego działania całego łańcucha dostaw podejmujemy współpracę z wiarygodnymi partnerami biznesowymi, do których należy m.in. firma Wanicki. Współpracujemy z nią od 2005 roku, kiedy to kupiliśmy pierwszą partie 15 nowych pojazdów serii XF. Sukces naszej dobrej współpracy to autentyczne partnerstwo zbudowane na wzajemnym zrozumieniu potrzeb. Firma Wanicki dostarczyła nam już ponad 200 pojazdów. Wszystkie w konfiguracji podwozie pod zabudowę do przewozu nadwozi wymiennych BDF. W przeważającej większości zabudowy i przyczepy wykonane zostały przez firmę Wesob - powiedział Maciej Śledziński Dyrektor ds. Operacyjnych Transportu, VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Od kilku lat coraz dynamiczniej rośnie grupa użytkowników pojazdów, które wyposażone są w systemy nadwozi wymiennych, tzw. BDF-y. Najczęściej z tego rodzaju rozwiązań korzystają duże firmy transportowe, produkcyjne oraz logistyczne i kurierskie. Wykorzystanie technologii wymiennych nadwozi pozwala ograniczyć nieefektywne czasy postoju samochodu, pod warunkiem, że kontener, przyczepa BDF czy zabudowa podwozia reprezentują najwyższą jakość wykonania. Tylko wtedy, skomplikowany system logistyczny, pracujący w oparciu o BDF-y przynosi spodziewane zyski. Zestawy VIVE Group skonfigurowane są w układzie 7,70+7,70. Mają 2,5 m szerokości i 3 m wysokości po zamknięciu dachu. Na specjalne zamówienie został skonstruowany i zastosowany system zabezpieczeń bocznych, co pozwala bezpiecznie i bezproblemowo przewozić i składować tymczasowo tak trudne w transporcie towary jak m.in. opony luzem, wełna mineralna w rolkach, odzież pakowana w worki, czy big-bagi.

- Od początku transport i znaczną część logistyki produkcji oraz sprzedaży Grupy VIVE realizujemy w oparciu o markę DAF. Holenderski producent ciężarówek umiejętnie połączył w jeden produkt istotne parametry, takie jak np. trwałość, niskie koszty eksploatacji (ceny część i usług serwisowych), konkurencyjne zużycie paliwa, dostępność serwisu (również wtedy, kiedy pojazd ulegnie awarii w drodze i konieczne jest naprawdę szybkie usunięcie usterki czy naprawa), cena zakupu i utrzymywanie wartości. Nie bez znaczenia pozostaje tu rodzaj pojazdu jakiego używamy w naszej działalności - dodaje Maciej Śledziński.

Podwozia pod zabudowę BDF to najdroższe seryjne produkty u każdego dostawcy, dlatego tak ważne jest wysoka jakość dostarczanych przez DAF podwozi. Istotne są tu cechy techniczne pojazdów, takie jak najniższa na rynku wysokość poziomowania, najbardziej korzystny rozstaw osi, pozwalający uzyskać optymalne rozłożenia mas na 3 osie podwozia, wydajny system zaopatrzenia w powietrze i wysokość skoku podwozia – kluczowy element pojazdu w układzie BDF.

- Od samego początku produkcji, WESOB oferuje różnorodne zabudowy, które idealnie dopasowane są do potrzeb przewoźników i operatorów logistycznych. Działalność firmy opiera się na dwóch filarach. Z jednej strony jest to proces budowania wieloletnich relacji z klientami, dokładnym zbadaniu ich potrzeb i zaproponowaniu konkretnych rozwiązań - komentuje Piotr Mertens, Dyrektor ds. Handlowych WESOB Sp. z o.o. - Drugim filarem jest jakość produktu. Wykorzystując swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowie kontenerów i zabudowach podwozi, firma stosuje autorskie rozwiązania konstrukcyjne, które gwarantują bezawaryjną eksploatację na mało delikatnym rynku transportu nadwozi wymiennych. Zabudowane podwozia DAF XF z przyczepami WESOB osiągają pojemność 120 m³! Waga netto kontenera to 3000 kg. Ściany boczne wzmocnione są dodatkowo poprzez zastosowanie zwiększonej ilości aluminiowych listew stelaża. Pozwala to na bezpieczny transport oraz bezproblemowy za- jak i rozładunek towaru wożonego przez firmę VIVE. Wszystkie kontenery posiadają certyfikat „bezpieczny ładunek” Code XL VDI 2700 zgodny z normą EN 12642.

 

 

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Centrala Firmy

ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany
tel. 12 372 70 00
infolinia: 888 888 824

Zapraszamy:
pon.-pt. 7-22
sob. 7-14


Design by KMProjekt.pl