24.01.2018

Irizar, czyli e-tram, 100% elektryczny, autobus przegubowy marki Irizar, otrzymał w Hiszpanii tytuł Autobusu Roku 2018 oraz Ekologicznego Pojazdu Przemysłowego Roku 2018.

Rok 2018 rozpoczyna się od dwóch znaczących nagród dla Grupy Irizar. Irizar e-tram, wprowadzony niedawno na rynek elektryczny autobus o zerowej emisji spalin, otrzymał w Hiszpanii tytuł Autobusu Roku 2018 oraz Ekologicznego Pojazdu Przemysłowego Roku 2018.

Nagrody te, przyznawane przez pisma z sektora transportu drogowego, Transporte 3 i Viajeros, są uznawane za najważniejsze nagrody w kategorii autobusy i autokary.

Jury złożone z przedsiębiorców z branży transportu pasażerskiego, przedstawicieli stowarzyszeń, specjalistów technicznych i ekspertów z branży motoryzacyjnej oraz z dziedziny elektromobilności i środowiska, przyznało  elektrycznemu autokarowi Irizar (tj. e-tram) zaszczytny tytuł Autobusu Roku 2018 oraz Ekologicznego Pojazdu Przemysłowego Roku 2018.

W ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 17 stycznia w Novotel Madrid Centre, wzięli udział José Manuel Orcasitas, dyrektor generalny Irizar Group oraz Hector Olabe, dyrektor nowej firmy Grupy, Irizar e-mobility. Wydarzenie zgromadziło około 500 osób, przedsiębiorców z branży, członków głównych stowarzyszeń branżowych oraz przedstawicieli instytucjonalnych.

Zdaniem José Manuela Orcasitas: "Te dwie nagrody są uznaniem wielkiego skoku strategicznego, jaki Grupa Irizar podjęła w ostatnich latach, aby znaleźć się wśród liderów oferujących integralne, pionierskie, najnowocześniejsze i całkowicie zrównoważone rozwiązania technologiczne".

Ze swojej strony, Hector Olabe dodał: "Jesteśmy bardzo dumni, że Irizar e-tram zdobył te dwie nagrody, ponieważ jest to pojazd, w którym zawiera się cała technologia opracowana w ramach Grupy Irizar: system napędowy, system magazynowania energii, kompletne oprogramowanie a nawet komunikacja między pojazdami i / lub pojazdem względem infrastruktury. Stacje ładowania także są opracowane wewnętrznie, co pozwala Grupie Irizar oferować kompleksowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania elektromobilności we wszystkich miastach europejskich "

Irizar czyli e-tram

Irizar e-tram jest przegubowym 18-metrowym autobusem wyglądem przypominającym tramwaj.Pojemność, łatwość dostępu i design oraz elastyczność autobusu miejskiego, w połączeniu z  zerową emisją spalin, określają DNA tego nowego pojazdu.

E-tram Irizar oferuje czysty, minimalistyczny design, który jest łatwo rozpoznawalny dla użytkowników. Dostępność, bezpieczeństwo  i komfort pasażerów były inspiracją dla architektury wnętrz.

 

Pionierska i nowoczesna technologia własnej marki

Nowy e-tram Irizar jest w pełni wyposażony w technologię Grupy Irizar, zarówno pod względem elektroniki i komunikacji, jak i w główne systemy: układ napędowy, akumulatory i systemy ładowania.

Technologia ta została przetestowana w laboratoriach Irizara  a także w samym pojeździe i optymalizuje przepływ energii pomiędzy różnymi systemami stosowanymi w elektryfikacji, takimi jak układ napędowy, akumulator, EBS i sprzęt pomocniczy.

Akumulatory o wysokiej mocy i długim okresie eksploatacji to akumulatory litowo-jonowe z rodziny LTO (Titanium-Lithium).

Silnik synchroniczny z magnesami trwałymi o mocy 230 kW jest wystarczający do spełnienia wymagań operacyjnych.

System klimatyzacji Hispacold, zaprojektowany specjalnie dla pojazdów elektrycznych z zerową emisją, oferuje idealną równowagę między komfortem cieplnym pasażerów a optymalizacją zużycia energii uzyskaną przez Irizar dla pojazdu elektrycznego.

18-metrowe pojazdy zostały wyposażone w drzwi elektryczne opracowane przez firmę Masats; przednie drzwi wahadłowe wyposażone są w czujnik bezpieczeństwa, a pozostałe przesuwne drzwi w stylu metra mają również czujniki.

Ten autobus jest niewątpliwie zaprojektowany, aby oferować maksymalną niezawodność i wydajność.

 

Ładowanie pantografu

Nowy pantograf Irizar pozwala na ładowanie pojazdu w ciągu kilku minut w trakcie podróży. Jego nowoczesny i minimalistyczny design zapewnia łatwą integrację z miejskim krajobrazem.

Stacje ładowania są zainstalowane w strategicznych miejscach w mieście, na początku lub na końcu każdej linii.

System jest wyposażony w przegubowe ramię, które umożliwia automatyczne lub ręczne podłączenie ładowarki do akumulatorów magistrali, a ładowanie zajmuje tylko około 5 minut. Jest on też kompatybilny z systemami istniejącymi już w wielu miastach.

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Centrala Firmy

ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany
tel. 12 372 70 00
infolinia: 888 888 824

Zapraszamy:
pon.-pt. 7-22
sob. 7-14

Design by KMProjekt.pl