15.05.2020

W maju 2020 roku do siedziby Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Firma Wanicki dostarczyła kolejny ratowniczy autobus Irizar i4 integral.

Długość pojazdu to 12,2 m, wysokość 3,40 m, szerokość: 2.55m, liczba miejsc dla to 15+1. Do autokaru dodano bagażnik o nośności ponad 400kg na tylną ścianę. Układ drzwi w autokarze to 1-1-0, dodatkowo poszerzono tylne drzwi do szerokości 1150mm. Dla podniesienia bezpieczeństwa ratowników wszystkie stopnie wejściowe do autobusu są podświetlane.  Luki bagażowe otwiera automatycznie kierowca. Dodatkowo luki bagażowe mają specjalne wysuwane szuflady o nośności ponad 200kg. W bagażniku  znajduje się również przetwornica 230V oraz zewnętrzny system podtrzymania ciśnienia oraz ładowania akumulatorów ze złączem wypinającym się automatycznie po włączeniu zapłonu

Autokar napędza silnik Paccar/DAF MX 11 Euro 6 o mocy 270 kW i pojemności 10,8 l, który współpracuje automatyczną, 12 stopniową skrzynia biegów ZF Traxon. Prędkość maksymalna autobusu została podniesiona do 115 km/h.

W autokarze zamontowano następujące układy podnoszące bezpieczeństwo:

TPMS – układ kontroli ciśnienia i temperatury kół,

ACC – aktywny tempomat,

LDWS – asystenta pasa ruchu,

Kierowca również ma do dyspozycji 2 kamery cofania, z których obraz przekazywany jest na 7 calowy monitor. Autokar wyposażony jest w pełną klimatyzację i ogrzewanie niezależne od pracy silnika Spheros z możliwością programowania. Wyposażenie ratownicze uzupełniają dwie zamrażarki na wkłady lodowe i kamizelki chłodzące plus szafki z szufladami na narzędzia i sprzęt ratowniczy.

W ratowniczym Irizarze każdy rząd foteli został przerobiony na pojedyncze siedzenie dla ratownika wraz miejscem na specjalistyczny sprzęt podręczny. Skórzane fotele zdobią haftowane logotypy CSRG. Całość dopełniają światła ostrzegawcze, przyciemniane boczne szyby, reflektory halogenowe ze światłami LED do jazdy dziennej, felgi aluminiowe Alcoa, i ratownicze oznakowanie.

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Centrala Firmy

ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany
tel. 12 372 70 00
infolinia: 888 888 824

Zapraszamy:
pon.-pt. 7-22
sob. 7-14

Design by KMProjekt.pl