01.07.2021

W czerwcu br. w Grupie Wanicki rozpoczął pracę nowy mechanik, którym po raz pierwszy w historii firmy jest kobieta.

Świat cały czas dąży do rozwoju, który związany jest z ciągłymi zmianami dotychczas panujących zasad. Nie omija to również branży motoryzacyjnej, w tym samochodów ciężarowych. Oczywiście jesteśmy przyzwyczajeni do pojawiania się co pewien czas nowszych, lepszych wersji aut, jak choćby wyczekiwana w bieżącym roku nowa generacja DAF. Jednak pewnego rodzaju zmiany, w tym społeczne, pojawiają się rzadziej. Tego typu novum w branży od pewnego czasu są kobiety pracujące w zawodzie mechanika samochodowego.

W jednym ze śląskich serwisów Grupy Wanicki została zatrudniona Aleksandra, która pięć lat temu rozpoczęła ścieżkę swojej kariery zawodowej jako Technik Pojazdów Samochodowych.


− Zawsze interesowały mnie auta. A pracując na etacie w miejscu, w którym nie czułam, że się zawodowo spełniam, zaczęłam zastanawiać się nad tym, co mogłabym robić w życiu i tym sposobem podjęłam decyzję o przystąpieniu do kwalifikacyjnych kursów zawodowych w trybie zaocznym, co w międzyczasie przyniosło zmianę pracy – mówi Aleksandra, mechanik w jednym z serwisów Grupy Wanicki. – Po zdobyciu kilkuletniego doświadczenia,  poszukując kolejnych wyzwań, postanowiłam rozpocząć pracę przy samochodach ciężarowych. Moje pierwsze wrażenia są takie, że wbrew pozorom nie ma aż tak wielkich różnic. Auta mają trochę większe śruby, do których po prostu trzeba wziąć dłuższe ramię i większy młotek i działać.

Pierwsze dni pracy Aleksandry od razu pokazały, że nie tylko dorównuje umiejętnościami swoim kolegom z warsztatu, ale nawet w pewnych dziedzinach jest od nich lepsza.

− W naszej Firmie zawsze przestrzegaliśmy zasad równouprawnienia i byliśmy otwarci na wszelkie nowe rozwiązania, jednak gdy mój ojciec 30 lat temu rozpoczynał działalność w branży, zapewne nie pomyślałby, że w jednym z naszych serwisów jako mechanik będzie pracować kobieta. Ale trzy dekady to ogrom czasu, w którym wiele się zmieniło i cieszymy się, że możemy brać udział w trendach kształtujących obecną rzeczywistość – mówi Michał Wanicki, współwłaściciel spółek z Grupy Wanicki, specjalizujących się w sprzedaży ciągników i autobusów.

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Centrala Firmy

ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany
tel. 12 372 70 00
infolinia: 888 888 824

Zapraszamy:
pon.-pt. 7-22
sob. 7-14


Design by KMProjekt.pl