Firma „Wanicki” powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo oferujące głównie usługi transportowe. W 1994 roku poszerzyła swoją działalność o usługi serwisowe. Z ogromnym zapałem, energią i zaangażowaniem pierwszych pracowników wyznaczaliśmy własne ślady w branży transportowej.

W nowe tysiąclecie wjechaliśmy już jako dealer marki DAF. W 1999 roku nasza firma podpisała umowę dealerską z DAF TRUCKS POLSKA obejmującą sprzedaż i serwisowanie samochodów marki DAF. Od 2001 roku firma posiada uprawnienia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. W roku 2005 rozszerzyliśmy teren swoich działań na Polskę Południowo-Wschodnią poprzez przejęcie tamtejszej sieci dealersko-serwisowej DAF-a.

W roku 2006 uruchomiliśmy profesjonalne centrum napraw powypadkowych w Mogilanach.

Rok 2008 zaowocował nową stacją serwisową w Trzcianie położonej 12 km od Rzeszowa, oraz bliźniaczą inwestycją w Świdniku nieopodal Lublina. Dążąc do jak najpełniejszego zaspokajania potrzeb i wymagań naszych klientów, nieustannie rozszerzamy i doskonalimy naszą ofertę. Efektem tych działań jest autoryzacja na sprzedaż maszyn budowlanych Yanmar.

W latach 2010-2011 otworzyliśmy nowe stacje serwisowe Wanicki w Tychach, Ustroniu oraz Koszycach na Słowacji. Rok 2011 to dalsze pogłębianie doświadczenia w branży autokarów. Poza autoryzacją na naprawę autokarów VDL oraz SOLARIS, jako jedyni w Polsce uzyskaliśmy autoryzację hiszpańskiego producenta autokarów IRIZAR na sprzedaż i serwisowanie pojazdów tej marki.

W tym samym roku przejęliśmy obiekt serwisowy DAFa w Romanowie koło Częstochowy. Nie stoimy w miejscu. W roku 2012 rozpoczęliśmy sprzedaż samochodów ciężarowych marki Tatra oraz Isuzu Trucks. Nieustannie rozwijamy dział sprzedaży pojazdów używanych, rozpoczęliśmy także sprzedaż używanych części. Do oferty Grupy Wanicki należą również profesjonalne usługi w zakresie ubezpieczeń oraz finansowania oferowanych przez nas pojazdów. Współpracujemy z takimi markami jak: WABCO, HALDEX, KNORR-Bremse, SAF, BPW, Haldex, Carrier Transicold, D`Hollandia, BAR Cargolift i Michelin, posiadamy autoryzację na naprawę naczep marki WIELTON oraz KRONE.

Rok 2014 był dla naszej firmy bardzo pracowitym, ale też owocnym czasem.  W wrześniu tego roku zostaliśmy oficjalnym dealerem światowego lidera w technologii rolniczej – marki John Deere. Wielu wzruszeń zawdzięczamy wyjątkowemu jubileuszowi – z dumą obchodziliśmy również 15-lecie współpracy z marką DAF.

Efektem naszych wieloletnich starań o to, aby usługi zarówno serwisowe, jak i sprzedażowe świadczone były na najwyższym poziomie była uroczysta gala wręczenia nagród najlepszemu dealerowi DAF 2015, która miała miejsce 8 kwietnia 2015 roku. Dealerem Roku DAF została Firma Wanicki oddział Świdnik. Drugie miejsce w wyjątkowej klasyfikacji zajął serwis w Mogilanach nieopodal Krakowa gdzie mieści się serce Grupy Wanicki.

Kolejny, a zarazem wyjątkowy jubileusz – 25-lecie działalności Grupy Wanicki świętowaliśmy w 2016 roku. Za te ćwierć wieku chcielibyśmy podziękować wszystkim klientom, kontrahentom oraz współpracownikom, których to lojalność jest dla nas motywacją do coraz efektywniejszego działania. Wasze wsparcie i zaufanie stały się fundamentem pozycji, jaką dzisiaj zajmujemy na rynku. Zwieńczeniem 25 rocznicy został projekt limitowanej wersji ciągnika siodłowego DAF nazwanego na cześć firmy oraz specjalnej niespodzianki dla klientów – Africa Diamond Tour by Wanicki. Już w połowie roku na europejskich trasach pojawiły się prawdziwe Diamenty DAF.

Lata 2018-2019 to kolejne nagrody w konkursie Dealer Roku DAF. W 2018 Firma Wanicki oddział Mogilany zdobyła drugie miejsce, natomiast rok 2019 przyniósł dwa miejsca na podium
– pierwsze dla Firmy Wanicki oddział Trzciana, trzecie dla oddziału Świdnik.
Pod koniec drugiej dekady XXI wieku nawiązaliśmy współpracę jako generalny importer nadwozi śmieciarek Geesinknorba i naczep firmy Lamberet, natomiast trzecią dekadę rozpoczęliśmy otwarciem nowych stacji serwisowych w Sobiekursku w pobliżu Warszawy oraz w Lędzinach koło Tych.
W 2021 roku obchodzimy 30-lecie działalności wytężonej pracy nad rozszerzaniem i udoskonalaniem oferty serwisu, sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia.

Zaufanie i satysfakcja klientów oraz coraz lepsze wyniki sprzedaży to dla nas zielone światło; najwspanialsza nagroda i impuls do dalszego rozwoju.

 

 

 

 

Odwiedź jeden z naszych oddziałów

i zapoznaj się z naszą ofertą i promocjami!

Centrala Firmy

ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany
tel. 12 372 70 00
infolinia: 888 888 824

Zapraszamy:
pon.-pt. 7-22
sob. 7-14


Design by KMProjekt.pl